Bitcoin Cash osiąga nowe spadki w porównaniu z Bitcoinem po tym, jak Tesla odrzuca „ produkty widelca “

Producent samochodów następnie usuwa ostrzeżenie, aby nie wysyłać Bitcoin Cash lub Bitcoin SV jako płatności za zamówienia, ale w przypadku BCH / BTC szkoda została wyrządzona.

Kontrowersyjny spin-off Bitcoin ( BTC ) Bitcoin Cash ( BCH ) osiągnął nowy rekord wszechczasów w porównaniu ze swoim rodzicem po tym, jak Tesla publicznie odrzucił używanie go do płatności.

W serii tweetów z 24 marca CEO i „Technoking” Elon Musk potwierdzili, że klienci w USA mogą teraz kupić Teslę za pomocą BTC – ale jego firma stroniła od „produktów widelca”, takich jak BCH.

Tesla: Nie wysyłaj nam niczego oprócz BTC

Bitcoin Cash wydzielił się z łańcucha bloków Bitcoin w sierpniu 2017 roku i od tego czasu pozostaje kontrowersyjnym podmiotem w kryptowalutach.

Zwolennicy twierdzą, że mają wyższość nad Bitcoinem, ponieważ opłaty BCH są znacznie niższe, podczas gdy transakcje wymagają mniej czasu i wymagają mniej zasobów.

Narracja przybierała różne formy na przestrzeni lat, z orędownictwem od pasywnego po wojownicze, ponieważ BCH / BTC nadal wypełniają nowe dołki. W środę posiadacze BCH otrzymali po raz pierwszy mniej niż 1% Bitcoina – 0,089 BTC – za 1 BCH.

Ruch Tesli dotyczący akceptacji Bitcoin wydawał się napędzać spadek. Dokumentacja pomocnicza pierwotnie wyodrębniła BCH i inny twardy fork Bitcoin Cash Bitcoin SV ( BSV ) jako nieodpowiednie do płatności.

„Nie możesz dokonywać zakupów u nas przy użyciu innych zasobów cyfrowych, w tym produktów rozwidlonych Bitcoin, takich jak Bitcoin Cash i Bitcoin SV” – stwierdziła firma.

„Nasz portfel cyfrowy Bitcoin nie jest skonfigurowany do wykrywania ani odbierania aktywów cyfrowych innych niż Bitcoin”.

Dotcom niszczy Lightning Network

Sformułowanie to drażniło posiadaczy BCH, którzy często reklamują altcoin jako „prawdziwy” Bitcoin. Wśród nich był przedsiębiorca Kim Dotcom, który zganił Muska za afront.

„Spróbuj kupić napój gazowany za pomocą Bitcoin” – napisał na Twitterze z oburzeniem.

Tesla już usunął zawartość, po prostu ostrzegając kupujących, aby nie wysyłali żadnej innej kryptowaluty na adres BTC inny niż sam Bitcoin. To jednak nie wystarczyło, aby ugasić gorącą debatę, ponieważ rywalizujący kibice walczyli o to, co jest odwiecznym źródłem udręki.

„Satoshi nie wyobrażał sobie Bitcoina jako nowej klasy banków kontrolowanych przez te same skorumpowane struktury władzy, co nasz obecny system finansowy” – kontynuował Dotcom.

„Rozwiązania nadzorcze, takie jak Lightning, nie zmieniają naszego zepsutego systemu. Użytkownicy muszą kontrolować klucze do swoich cyfrowych pieniędzy, a nie osoby trzecie”.

Musk zareagował z charakterystyczną nonszalancją, mówiąc, że Dotcom ma „uczciwy punkt widzenia” odnośnie opłat transakcyjnych, jednocześnie biorąc pod uwagę propozycję akceptacji Dogecoin ( DOGE ).

Bitcoiners twierdzą, że BCH jest prawie bezwartościowy w porównaniu z Bitcoinem, pomimo niższych opłat. Wynika to z tego, że ten ostatni przetrwał wiele testów swojego łańcucha blokowego, zachowując nieskazitelną 12-letnią historię Proof of Work.

Z drugiej strony BCH nie zrobił jeszcze tego samego, a przy stale spadającym wskaźniku hashowania w porównaniu z BTC, jego tanie koszty użytkowania coraz częściej odbywają się kosztem zarówno bezpieczeństwa, jak i użyteczności jako środka przechowywania wartości.